Megabicykel, alebo prechádzka z Kláštora do Valče

Napíšem Vám ako sme túto prechádzku absolvovali my sami a doplním tipy na miesta v okolí, s ktorými to môžte podľa chute a času spojiť vy :o). Prečo? Lebo skrátka môžte :o)))) 

Takže samotný výlet sme začali v Kláštore pod Znievom, kde sme si vybavili odvoz, prípadne sa sem dá pohodlne dostať busom z Martina. Ak sa rozhodnete pre presun autom, treba ho nechať na parkovisku určenom pre Megalavičku Gabion a Hôrdačku. Viď zakreslenie na foto/mapke v prílohe. Napojili sme sa na cyklotrasu, kde je nový asfalt - ale len do polovice. Cyklotrasa je zokruhovaná, takže sa dá potom pri "megabicykli odbočiť vľavo a vrátiť späť. Super je, že lesná cesta vedie k spomínanej Megalavičke a Hôrdačke. 

My sme však pokračovali od megabicykla vpravo smerom na Valču. Mierne stúpanie na tomto mieste vystriedalo klesanie v podstate až do dediny. Druhá polovica cesty bola však už miestami rozbitá. No napríklad pre kočíky v pohode zjazdná. Prejdená trasa od parkoviska po Zástavku vo Valči pri Jednote má asi 7 kilometrov, prevýšenie minimálne - do 100 metrov. 

Kláštor pod Znievom