Panoráma park Strečno

Strečno sa nachádza na pomyselnej hranici medzi Martinom a Žilinou. Vlakom z Vrútok je to 8 minút a bonusom sú 2 tunely na danom úseku :). Autom/autobusom treba brať do úvahy fakt, že náš cieľ sa nachádza na pravej strane Váhu. Most je len pre peších, prípadne sa dá využiť presun kompou. 

Od vlakovej stanice je to odhadom 10 minutiek pešo ku Panoráma park. Okrem koliby, reštaurácie, ubytovacieho zariadenia sa tu nachádzajú aj preliezky, hračky a pribudli kolotoče či autodron. "Lunapark" je spoplatnený, Prostredie je nádherné s veľkorysými pohľadmi na Hrad Strečno a okolitú prírodu. 

V areály pribudol asi 1 km dlhý chodník Rozprávkovým lesom. Okrem postavičiek v ňom nájdete aj živé zvieratká ako kravičky, mačky či psíky. Je rovnako samostatne spoplatnený, aktuálne ceny tu

Tento výlet je príjemným nenáročným spestrením. Viem si predstaviť spojiť ho s prechádzkou na Starý hrad Strečno. A kľudne aj s opekačkou - pod Starhradom sa nachádza ohnisko s altánkom a sedením. Prípadne navštíviť do očú bijúci hrad Strečno so stredovekou dedinou Paseka. A počuli ste o Rozhľadni Špicák, tak ta je tiež tu hneď po ruke! No čo poviete priatelia, inšpirovali sme Vás? 

Panorama park 

Nad Stanicou 5359/14, Nezbudská Lúčka

+421 904 970 970