Prechádzka popri Turci

Nábrežie rieky Turiec je viac menej upravené od Martina až po Vrútky. Ide o rovinatý úsek dlhý približne 5,5 km, vhodný na nenáročnú prechádzku, jazdu na bicykli, rovnako je i kočíkom friendly. Trasu možno absolvovať celú, prípadne len jej časť, alebo skombinovať s autobusom. Prechádzku dávame do popredia pre prechodné obdobia, kedy častejšie prší, prípadne nie je ideálny čas na hory. Tu nie je blatisto. 

Trasa sa začína pri bývalých strojárňach a končí vo Vrútkach na moste neďaleko vlakovej stanice. V galérii je priložená mapka, kde je trasa rozdelená na 4 etapy: 

1. Fialová časť - vedie od bývalých strojární po most (vpravo sa ide na slimák, vľavo na podhájsky krúháč). Cesta popri Turci je na tomto úseku rozbitejšia, nie je vhodná napr. pre kolieskové korčule. 

2. Červená časť - je od vyššie spomínaného mosta okolo Tulipu až po most pri podchode. Časť tvorí nový asfalt a časť zámková dlažba. Highlightom tohto úseku je mólo, možnosť staviť sa v obchodnom centre Tulip, alebo nakŕmiť kačičky. 

3. Zelená časť - je zároveň aj cyklotrasou, treba tu byť disciplinovaný. Vedie popri bajkparku, San Martine až po most neďaleko Priekopského Lidla. 

4. Žltá časť - vedie krásnou gaštanovou alejou, ktorá má svoje čaro najmä na jeseň. Deti tu potešia rozkotúľané gaštany.