Tomčany - Mestská Bôrová - Košútske jazierko

Predpoveď na víkend bola taká všelijaká, aj s pravdepodobnosťou zrážok. Výletová voľba nakoniec padla na prechádzku, ktorej veľká časť vedie po asfaltke, prípadne poľnej ceste. Síce trošku mrholilo, ale vyvetranie hlavy dobre padlo. 

Začali sme teda pri Národnom cintoríne a pokračovali popri ceste cyklocestičkou do Tomčian. Na začiatku dediny vpravo sa nachádza reštaurácia Tomčiansky dvor, ktorá je ako stvorená pre rodiny s deťmi. Vonku sa nachádza pirátska loď, tá je zároveň ihriskom pre deti. Za zmienku stojí aj malé letisko. To sme spomenuli v jednom z predchádzajúcich príspevkov Na bicykli do Tomčian a ešte vyššie. Prestávku sme si dali v oddychovej zóne Tomčianska alej

Náš výlet pokračoval smerom na Mestskú Bôrovú - tento krát po asfaltke, našťastie po nej nechodí veľa áut. Následne sme odbočili poľnou cestičkou smerom na Košúty. Celá trasa je zakreslená v mapke v galérii. Prevýšenie  minimálne, dĺžka trasy cca 7 km. Cestu zvládol aj kočík, veľmi pekné je túlať sa v týchto končinách na bajkoch. Verím, že sme Vás inšpirovali. Tak teda, výletom na čerstvom vzduchu zdar! 

Tomčany