Zlá voda - Stankovany, Rojkov

Táto voda vôbec nie je zlá, dokonca je liečivá. Nájdete ju za Kraľovanmi. Síce mimo Turca, ale stále na skok. Nachádza sa blízko hlavného ťahu: Martin - Ružomberok. Autom sa pohodlne zaparkuje až pri jazierku. My však odporúčame alternatívu vlakom. Odviesť sa na stanicu do Stankovian a odtiaľ pešo asi kilometer ku jazierku v Rojkove. Krátky úsek sa ide popri hlavnej ceste. Nachádza sa tu chodník, je to teda bezpečné aj s deťmi. 

Rojkovská travertínová kopa je prírodný útvar s priemerom asi 10 metrov. Vstup do vody je pohodlný po drevených schodoch. Spevnené sú aj steny a dno jazierka. Treba dávať pozor na klzký povlak, ktorý sa časom vytvoril na povrchu. 

Voda je chladná, príjemne osviežujúca. Uvoľňujúce CO2 spôsobuje neustále bublinkovanie na hladine. Samotná voda pri kúpaní spôsobuje na pokožke jemné štipkanie. Možno práve kvôli tomu si získala v minulosti medzi domácimi prívlastok zlá. Pôsobí však blahodárne na kĺby a kožné choroby. 


Popri jazierku je zatrávnená plocha, kde sa dá pohodlne vystrieť deka. Zopár kríkov ponúka tieň. A neďaleko jazierka sme objavili aj ohnisko, ktoré sme nenechali bez povšimnutia :). Z rána býva v jazierku menej ľudí. Kúpanie v nádhernom prostredí obkolesené prírodou vrelo odporúčame.