Zo Strečna do Žiliny + bonus na Váhu

Úsek medzi Vrútkami a Strečnom má neopakovateľnú atmosféru. Meandre Váhu a strmé zrazy hôr vytvárajú jedinečnú kombináciu. Vždy keď sa vraciame z ciest domov, tak viem že každú chvíľu sa kopčiská rozostúpia a pred nami sa otvorí Turčianska kotlinka - najkrajší kút v šírom svete :). 

Tento výlet sa síce odohráva už mimo nášho chotára, ale je čo by kameňom dohodil. Do Strečna sme sa odviezli aj s bicyklami vlakom. Stavili sme sa na rýchlu kávu v Koliba panoráma, most cez Váh opravujú - preto sme na presun využili Kompu Strečno. Ešte spomeniem, že nad dedinkou sa nachádza rozhľadňa, ktorú tiež odporúčame navštíviť - Špicák, hrad Strečno myslím nemusím spomínať. 

Pred tým ako sa nasadlo na dvojkolesových tátošov, čakala nás ešte jedna príjemná záležitosť.  A to Plte na Váhu. Deň vopred sa zarezervoval termín a dostali sme potrebné inštrukcie. Kde, kedy ako a čo! 

V mieste vyzdvihnutia sa dá pohodlne zaparkovať, my sme tu odstavili bajky. Následný presun mikrobusmi k pltiam a zážitok sa môže začať. 

K samotnej plavbe - tá atmosféra je neprenosná. Tak ako keď človek ide do divadla a chcel by si ešte raz pozrieť záznam z predstavenia. To už skrátka nebude ono. 

Veľkým bonusom a pridanou hodnotou sú zaujímavosti, na ktoré pltníci poukazujú. Musím podotknúť, že naozaj veľmi humorným spôsobom a fakt sme sa celú cestu dobre zabávali! 

Chceli by ste sa dozvedieť, či tisícročná voda zaplavila jeden z vlakových tunelov? Alebo kde sa nachádzali nebezpečné skaly Margita a Besná? Skočil niekto zo Starhradu, aby vyhral auto? Postavili záhadnú pyramídu Egypťania? A prečo musí kapitán plte vedieť ako zareogovať, keď sa blíži remorkér? :)))) 

Po bezpečnom návrate na pevninu sme cyklotrasou kopírovali Váh až do Žiliny na vlakovú stanicu. Tu sme prešli cez prechod pre chodcov cez výpadovku a potom podchodom popod koľajisko na samotnú stanicu. Veľmi nenáročný a príjemný úsek - zakreslený v mapke v galérii - o dĺžke 13 km, viac menej po rovinke. Pri dostatočnej vzájomnej ohľaduplnosti si viem predstaviť sa tu vrátiť s deťmi na kolobežkách, alebo korčuliach. Perfektný zážitok, odporúča 9 z 10 mamičiek! :)))

Plte na Váhu

SNP 86, Strečno

+421 907 196 999

info@plte-strecno.sk